Урок № 26. Практична робота 6. Складання програм з використанням алгоритмічної структури розгалуження

І. Пройдіть тестування клікнувши на даному посиланні (тест доступний до 11.05.2022 23-00, для проходження тесту надається одна спроба)

ІІ. Виконайте практичну роботу (учні у яких немає можливості складати програми на комп’ютері можуть виконувати їх в зошиті і надсилати для перевірки фотокопії програм). Щоб перейти до системи онлайн програмування на Python клікніть на даному посиланні

Завдання №1

(За виконання даного завдання можна отримати від 1-4 балів)

Завдання: Створіть програму у яку вносяться дані про підсумкові оцінки учня з предметів: алгебра, геометрія, інформатика, фізика, хімія, біологія. На основі отриманих даних визначається середній бал й на екран виводиться баз із зазначеним рівнем знань (оцінки в журнал виставляються цілим числом, а числа після коми потребують заокруглення):

  • 1,2,3 – початковий рівень;
  • 4,5,6 – середній рівень;
  • 7,8,9 – достатній рівень;
  • 10,11,12 – високий рівень.

Зразок фінального вікна:

Завдання №2

(За виконання даного завдання можна отримати від 1-4 балів)

Завдання: Патрульна поліція України звернулась до вас з проханням створити програму, за допомогою якої можна було б визначити чи перевищував швидкість учасник дорожнього руху. В програму вносяться такі дані: відтань, час руху автомобіля, обмеження швидкості на ділянці. У разі виявлення порушення за перевищення швидкості кермувальник отримує штраф:

  • 350 грн – перевищення менше ніж на 15 км\год
  • 890 грн – перевищення від 15 км\год до 30 км\год
  • 1750 грн – перевищення понад 30 км\год

Результат повідомити відповідним надписом з вказівкою швидкості руху.

Зразок фінальних вікон:

Завдання №3

(За виконання даного завдання можна отримати від 1-4 балів)

Завдання: підприємець Іван Миколайович Глушко вирішив відкрити власну піцерію «elPizza».  На початковому етапі пропонується продаж піц: Рондо (70 грн), Сирна (40 грн), Богатир (80 грн), Бриз (120 грн) а також напоїв до неї – Кола (25 грн), Сік (38 грн). У програму користувач вводить назву піци, напою та їх кількість (*якщо якийсь товар не купується то оператор просто тисне Enter, а у полі кількості вказує 0). Відповідно замовлення формується чек. З ціллю залучення клієнтів Іван Миколайович надає знижки де при замовленні від 200 до 500 грн – 10%, а понад 500 грн – 20%. Чек для оплати вивести на екран.

Зразок фінальних вікон:

Створені програми надішліть для перевірки в електронний щоденник або на електронну пошту kybedu@gmail.com (в темі повідомлення вкажіть своє прізвище, ім’я, клас)

ІІІ. Домашнє завдання: повторіть по підручнику пункт 11