Урок № 23. Виконавці алгоритмів та їхні системи команд

І. Вивчення нового матеріалу

Що таке команда в вашому розумінні? Хто та кому може давати команди? Пригадаємо урок фізичної культури. Які команди вам дає вчитель? Отже, повідомлення, що спонукає до виконання певної дії, називається командою.
Команди існують на комп’ютері. Наприклад коли по папці ми натиснемо правою клавішею миші відкривається вікно з командами (діями, що ми можемо зробити з даною папкою).
Об’єкт, який здатний виконувати команди, називається виконавцем.
Виконавцями можуть бути ті об’єкти живої або не живої природи котрі здатні розпізнати та виконати команду. Наприклад людина, тварина, робот або наш комп’ютер.
Подавати команди можна різними способами. Використовуючи спонукальні речення, спеціальні звуки, світлові сигнали або жести.
Для кожного виконавця є “команди” які він може виконати і “команди” які він виконати не може. Чи може виконати пес наступні команди:

Сидіти
Голос
Принеси
Лежати
Служити

Але нажаль персик ніколи не зможе допомогти нам вирішити ось такий приклад 25+36-1+(952*2) = Як ми бачимо наш песик є виконавцем, але виконувати він може лише те, що в його силах та те що він може зрозуміти.
Набір команд, які може виконати виконавець, називається системою команд даного виконавця. Зверніть увагу! Кожний виконавець може виконати тільки ті команди, які входять до його системи команд.

Переглянемо навчальний мультфільм:

Дайте відповідь на такі питання:

Чому Біт і Бай спочатку не могли спіймати Вірус?
Що таке алгоритм?
Опишіть алгоритм купівлі кави без цукру від лиця людини.
Опишіть алгоритм купівлі кави без цукру від лиця кавового автомата.

Алгоритм – це скінченна послідовність команд, виконання яких приводить до розв’язання поставленої задачі. Виконавець алгоритму – це об’єкт, що здатний виконати команди алгоритму.

ІІ. Домашнє завдання

Опрацювати по підручнику розділ 4 пункт 18