І. Опрацюйте теоретичний матеріал:
Пригадаємо алгоритмічну структуру не повного розгалуження зі Scratch. Структура досить проста, якщо умова правильна, тоді виконати дії.
Аналогічним чином все відбувається і в програмуванні мовою Python. У нас є початок розгалуження If (якщо), за ним іде власне умова, котру будемо перевіряти, замість слова «то» ми ставимо двокрапку і після чого з нового рядка відступивши 4 символи описуємо команди, котрі потрібно виконати.
Розберемо це на прикладі. Складемо програму мовою Python, в якій із двох введених цілих чисел А і В виводиться найбільше із них. Для початку нам потрібно отримати числа, далі порівняти одне з одним. Якщо А буде більше чи рівне В, тоді результат А нас влаштує. Якщо ні тоді ми перевіримо чи В більше А і результат виведемо.
Логіка роботи програми досить зрозуміла, але є зайвий код – друга умова. Нам і так відомо, що якщо А не більше та не рівна В то В більше. Для такого варіанту краще використати повне розгалуження.
Пам’ятаєте, як воно виглядало в Scratch?
Використавши структуру if else можна відразу вивести результат.
В Scratch можна просто було вкладати декілька розгалужень одне в одне і Python не є виключенням. Для цього існує навіть скорочена команда elif, котра означає інакше-якщо.
Завдання № 1. Скласти програму для порівняння 3 чисел й виведення найбільшого.
ІІ. Виконайте практичне завдання за інструктивною карткою
ІІІ. Додатковий матеріал:
Команда умови мовою програмування Python:
Складні умови (and or) в Python:
Задачі з вкладеними умовними операторами в Python: