Урок № 14. Поняття персонального навчального середовища. Хмарні технології

І. Опрацюйте теоретичний матеріал (в робочих зошитах створіть конспект уроку):

Реєструючись на сайтах, спілкуючись та обмінюючись файлами в Інтернеті, ви створюєте своє власне інтернет-оточення.

Особливе місце у створенні ПНС займають сервіси Веб 2.0. До освітніх інтернет-ресурсів ПНС школярів з інформатики можна віднести: сайт дистанційного навчання інформатики dystosvita.mdl2.com; центр підтримки всеукраїнських інтернет-олімпіад з програмування www.olymp.vinnica.ua; центр проведення всеукраїнських олімпіад з інформаційних технологій ІОІТ itolymp.com та багато інших.

Coursera пропонує своїм слухачам сотні безкоштовних онлайн-курсів з різних дисциплін, у разі успішного закінчення яких користувач отримує сертифікат про проходження курсу. Coursera співпрацює з університетами з різних країн світу для викладання курсів цих навчальних закладів онлайн. Курси є безкоштовними, але для тих, хто хоче отримати сертифікат із персональною верифікацією, передбачені платні сертифікати для окремих курсів. Протягом навчання студент повинен переглядати відеолекції, які надсилаються йому щотижня, читати рекомендовані статті та виконувати домашні завдання. Деякі курси мають українські субтитри.
Khan Academy – освітня організація, яка була створена ще у 2006 році. Мета організації – надання якісної освіти кожному і всюди. На сайті є кілька тисяч безкоштовних мікролекцій з математики, фізики, хімії, історії, фінансів, економіки, біології, мистецтва, комп’ютерних наук та інші. Всі курси розділені на уроки, з можливістю перегляду незалежно від курсу, який ви вибрали. Проект підтримується за рахунок пожертвувань.
 Udacity. Більшість курсів Udacity – технічної спрямованості. В кожному курсі є кілька уроків, які містять короткі відео. В кінці заняття є завдання, щоб перевірити наскільки ви засвоїли матеріал. В середньому курс триває до 2 місяців, а щотижня на нього треба витрачати орієнтовно 6 годин на навчання.

Щоб наповнити ПНС, необов’язково звертатися до інтернет-ресурсів — існує багато інших джерел його наповнення. Зокрема, потрібну інформацію ви можете дізнатися, запитавши вчителя, прочитавши книжку, переглянувши телепередачу. Суть хмарних технологій, таким чином, полягає в перенесенні обробки даних з персональних комп’ютерів і робочих станцій на сервери всесвітньої мережі. В області комп’ютерного моделювання це означає розгортання програмних комплексів на ресурсах Інтернет. Користувач стає не покупцем обчислювальних програм і комплексів, а їх орендарем, якому надаються різноманітні послуги. Форма купівлі–продажу товару з відчуженням прав власності від продавця до покупця змінюється на форму оренди, в даному випадку – продажу не продукту, а послуг з його використання клієнтом без зміни власника продукту. При цьому забезпечена повна відповідність виробничих потужностей інфраструктури фактичним потребам користувача.
Завдяки інтернет-сервісам Веб 2.0 з’явилася можливість використання хмарних технологій, тобто віддаленого створення, опрацювання та зберігання документів одночасно багатьма користувачами в режимі онлайн.

Найактивнішими постачальниками хмарних сервісів є корпорації Google і Microsoft.

Постачальники хмарних сервісів надають можливість працювати з мережевими офісними пакетами.

ІІ. Опрацюйте навчальне відео:

ІII. Виконайте практичне завдання:

«Поняття персонального навчального середовища. Хмарні технології»

Увага! Під час роботи з комп’ютером дотримуйтеся правил безпеки та санітарно-гігієнічних норм.

Середовище виконання : Сервіси Google

Алгоритм роботи
Частина 1. Google диск
1. Ввійти в свій обліковий запис Google
2. Створити папки за зразком

3. Змінити кольори папок на Ваш вибір (викликати контекстне меню на потрібні папці і виконати команду “Змінити колір”)
4. Перейменувати папку «Навчання» в «Школа»
5. Видалити папку «Документи»

Частина 2. Сервіси Google
1. Створити презентацію Google
2. Здійснити пошукову роботу відповідно до теми і номера слайду

№ слайдуТема
1Титульний слайд
2Зміст
3-4Google Calendar
5-6Google Classroom
7-8Google Docs
9-10Google Drive 
11-12Google Health 
13-14Google Maps
15-16Google Play
17-18Google Talk 
19-20YouTube
21-22Google Keep 
23-24Google Images
25-26Art Project 
27-28Hangouts 
29Висновок

3. Основні вимоги до слайду:
– Форматування на Ваш вибір
– На кожному слайді 2 зображення
– Вказати визначення сервісу, основні можливості та переваги
– Додати анімацію та переходи між слайдами
4. Зберегти презентацію на Ваш Google диск в папку «Школа»

Скріншот створених папок у частині 1 практичної роботи надіслати у електронний щоденник. Для створеної презентації відкрити доступ (в режимі коментування) для kybedu@gmail.com